Fibonacci diophantine triples

Luca F és Szalay László (2008) Fibonacci diophantine triples. GLASNIK MATEMATICKI, 43 (2). pp. 253-264. ISSN 0017-095X

[img]
Előnézet
Szöveg
4328229_03_u.pdf

Download (159Kb) | Előnézet
Hivatalos webcím (URL): http://web.math.pmf.unizg.hr/glasnik/43.2/43%282%2...

Absztrakt (kivonat)

In this paper, we show that there are no three distinct positive integers a, b, c such that ab +1, ac + 1, bc +1 are all three Fibonacci numbers.

Tudományterület / tudományág

természettudományok > matematika- és számítástudományok

Kar

Nem releváns

Intézmény

Nyugat-Magyarországi Egyetem

Mű tipusa: Cikk
További információ: FELTÖLTŐ: Tompáné Székely Zsófia - tzsofi@emk.nyme.hu
SWORD Depositor: Sword Teszt
Felhasználó: Tóth Mónika
A mű MTMT azonosítója: MTMT:1781118
Dátum: 2015. Már. 28. 17:06
Utolsó módosítás: 2016. Aug. 02. 15:10
URI: http://publicatio.nyme.hu/id/eprint/324

Actions (login required)

Tétel nézet Tétel nézet