Művek tudományterület szerint "természettudományok > matematika- és számítástudományok"

Vissza
Export [feed] Atom [feed] RSS 1.0 [feed] RSS 2.0
Válasszon: A | B | C | G | H | I | K | L | M | N | P | S | T | Z
Találatok száma ezen a szinten: 66.

A

Alp M és Irmak N és Szalay László (2015) Balancing Diophantine triples with distance 1. PERIODICA MATHEMATICA HUNGARICA, 71 (1). pp. 1-10. ISSN 0031-5303

Alp M és Irmak N és Szalay László (2012) Balancing diophantine triples. ACTA UNIVERSITATIS SAPIENTIAE MATHEMATICA, 4 (1). pp. 11-19. ISSN 1844-6094

Alp M és Irmak N és Szalay László (2015) Reduced diophantine quadruples with the binary recurrence G(n) = AG(n-1) - G(n-2). ANALELE STIINTIFICE ALE UNIVERSITATII OVIDIUS CONSTANTA-SERIA MATEMATICA, 23 (2). pp. 23-31. ISSN 1224-1784

Alp M és Irmak N és Szalay László (2012) Two-periodic ternary recurrences and their Binet-formula. ACTA MATHEMATICA UNIVERSITATIS COMENIANAE, 81 (2). pp. 227-232. ISSN 0231-6986

Andor Krisztián és Polgár Rudolf (2015) Matematikai módszerek a mechanikában. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 3. pp. 49-52. ISSN 2064-2172

Atanassov KT és Knott R és Ozeki K és Shannon AG és Szalay László (2003) Inequalities among related pairs of Fibonacci numbers. FIBONACCI QUARTERLY, 41 (1). pp. 20-22. ISSN 0015-0517

B

Barta Edit (2016) Lehűlési folyamat vizsgálata középiskolai módszerekkel. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK, 4. pp. 55-59. ISSN 2064-2172

Belbachir H és Bencherif F és Szalay László (2007) Unimodality of certain sequences connected with binomial coefficients. JOURNAL OF INTEGER SEQUENCES - ONLINE, 10 (2). 07.2.3. ISSN 1530-7638

Belbachir H és Komatsu T és Szalay László (2014) Linear recurrences associated to rays in Pacal's triangle and combinatorial identities. MATHEMATICA SLOVACA, 64 (2). pp. 287-300. ISSN 0139-9918

Belbachir H és Szalay László (2014) Balancing in the direction (1,-1) in the Pascal triangle. ARMENIAN JOURNAL OF MATHEMATICS, 6 (1). pp. 32-41. ISSN 1829-1163

Belbachir H és Szalay László (2008) Unimodal rays in the ordinary and generalized pascal triangles. JOURNAL OF INTEGER SEQUENCES - ONLINE, 11 (2). 08.2.4. ISSN 1530-7638

Belbachir H és Szalay László (2011) Unimodal rays in the regular and generalized Pascal pyramids. ELECTRONIC JOURNAL OF COMBINATORICS, 18 (1). P79. ISSN 1077-8926

Bischof Annamária és Hoschek Mónika (2014) Az informatika eszköztárának alkalmazása a matematika és statisztika egyetemi oktatásában. In: Dimenziók: Matematikai közlemények II. kötet. NYME Erdőmérnöki Kar, Matematikai Intézet; Soproni Tudós Társaság, Sopron, pp. 49-54.

Böröczky Károly és Szabó László (2015) 12-NEIGHBOUR PACKINGS OF UNIT BALLS IN E-3. ACTA MATHEMATICA HUNGARICA, 146 (2). pp. 421-448. ISSN 0236-5294

C

Csanády Viktória (2015) Időjárás elemzés regressziós eljárás alkalmazásával. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 3. pp. 25-34. ISSN 2064-2172

Csanády Viktória (2016) Időjárási légnyomásváltozás regressziós analízise. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK, 4. pp. 37-41. ISSN 2064-2172

Csanády Viktória (2013) Nemlineáris regressziók alkalmazása gyakorlati példákban. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 1. pp. 19-26. ISSN 2064-2172

G

Gueth Krisztián (2015) Diofantikus számhármasok a Lucas-Lehmer sorozatokban. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 3. pp. 61-62. ISSN 2064-2172

H

Horváth Róbert és Németh László és Szalay László és Závoti József (1998) Introduction to fractal geometry. GEOMATIKAI KÖZLEMÉNYEK, 1. pp. 185-188. ISSN 1419-6492

Horváth-Szováti Erika (2015) Az alkalmazott matematika tantárgy oktatásának sokszínűsége és módszertanának modernizálása az MSc képzésében. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 3. pp. 35-42. ISSN 2064-2172

I

Irmak N és Szalay László (2012) On the k-periodic binary recurrences. ANNALES MATHEMATICAE ET INFORMATICAE, 40. pp. 25-35. ISSN 1787-5021

K

Kalmár János (2016) Automatikus kiértékelő program ionogramok értelmezéséhez. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK, 4. pp. 23-28. ISSN 2064-2172

Kalmár János (2014) Trigonometrikus polinom-becslések a gyakorlatban. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 2. pp. 27-34. ISSN 2064-2172

Kalmár János (2015) Adatelemzés mozgó statisztikákkal. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 3. pp. 5-13. ISSN 2064-2172

Khadir O és Liptai Kálmán és Szalay László (2010) On the shifted product of binary recurrences. JOURNAL OF INTEGER SEQUENCES - ONLINE, 13 (6). pp. 1-12. ISSN 1530-7638

Khadir O és Szalay László (2009) Experimental results on probable primality. ACTA UNIVERSITATIS SAPIENTIAE MATHEMATICA, 1 (2). pp. 161-168. ISSN 1844-6094

Khadir O és Szalay László (2014) How can the product of two binary recurrences be constant? BOLETIM DA SOCIEDADE PARANAENSE DE MATEMATICA, 32 (1). pp. 283-287. ISSN 0037-8712

Khadir O és Szalay László (2013) A special integer sequence strongly connected to the discrete logarithm problem. JOURNAL OF THEORETICAL PHYSICS AND CRYPTOGRAPHY, 2 (1). pp. 1-5. ISSN 2322-3138

Komatsu T és Szalay László (2014) Shifted poly-Cauchy numbers. LITHUANIAN MATHEMATICAL JOURNAL, 54. pp. 166-181. ISSN 0363-1672

Koninck de JM és Luca F és Szalay László (2005) A Schinzel hypothesis H type of result for economical numbers. ANNALES DES SCIENCES MATHÉMATIQUES DU QUÉBEC, 29 (1). pp. 1-4. ISSN 0707-9109

Kovács András Zsolt és Németh László (2014) Development of spatial ability according to mental rotation test at SKF and YBL. YBL JOURNAL OF BUILT ENVIRONMENT, 2 (1). pp. 18-29. ISSN 2063-997X

L

Liptai Kálmán és Luca F és Pintér Ákos és Szalay László (2009) Generalized balancing numbers. INDAGATIONES MATHEMATICAE-NEW SERIES, 20 (1). pp. 87-100. ISSN 0019-3577

Luca F és Szalay László (2006) Congruent numbers with higher exponents. ACTA MATHEMATICA ET INFORMATICA UNIVERSITATIS OSTRAVIENSIS, 14 (1). pp. 49-55. ISSN 1211-4774

Luca F és Szalay László (2008) Fibonacci diophantine triples. GLASNIK MATEMATICKI, 43 (2). pp. 253-264. ISSN 0017-095X

Luca F és Szalay László (2007) Fibonacci numbers of the form p(a) +/- p(b)+1. FIBONACCI QUARTERLY, 45 (2). pp. 98-103. ISSN 0015-0517

Luca F és Szalay László (2004) Linear diophantine equation with three consecutive binomial coefficients. ACTA ACADEMIAE PAEDAGOGICAE AGRIENSIS SECTIO MATEMATICAE, 31. pp. 53-60. ISSN 1589-6498

Luca F és Szalay László (2009) Lucas diophantine triples. INTEGERS, 9 (4). pp. 441-457. ISSN 1553-1732

Luca F és Szalay László (2013) On the Fibonacci distances of ab, ac and bc. ANNALES MATHEMATICAE ET INFORMATICAE, 41. pp. 137-163. ISSN 1787-5021

M

Mátyás Ferenc és Szalay László (2011) A note on Tribonacci-coefficient polynomials. ANNALES MATHEMATICAE ET INFORMATICAE, 38. pp. 95-98. ISSN 1787-5021

N

Nagy Zsolt (2015) Matematika a fizikában. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 3. pp. 53-60. ISSN 2064-2172

Németh László (2013) A [4,5,4,5] mozaikhoz tartozó kristálynövekedési hányados. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 1. pp. 57-60. ISSN 2064-2172

Németh László (2015) A geometrical proof of sum of cos nϕ. STUDIES OF THE UNIVERSITY OF ZILINA MATHEMATICAL SERIES, 27. pp. 63-66. ISSN 1336-149X

Németh László és Szalay László (2014) Coincidences in numbers of graph vertices corresponding to regular planar hyperbolic mosaics. ANNALES MATHEMATICAE ET INFORMATICAE, 43. pp. 113-121. ISSN 1787-5021

P

Péntek Kálmán (2014) Egy érdekes térképi vetület matematikai és csillagászati alkalmazásai. In: Dimenziók: Matematikai közlemények II. kötet. NYME Erdőmérnöki Kar, Matematikai Intézet; Soproni Tudós Társaság, Sopron, pp. 3-8.

Péntek Kálmán (2015) Egy érdekes térképi vetület matematikai és csillagászati alkalmazásai - folytatás. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 3. pp. 43-48. ISSN 2064-2172

Péntek Kálmán (2016) A Kepler-féle egyenlet és az affin transzformációk. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK, 4. pp. 29-35. ISSN 2064-2172

Pödör Zoltán (2013) Adatbányászat - FIM algoritmusok. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 1. pp. 51-56. ISSN 2064-2172

Pödör Zoltán (2015) Az R szoftver alkalmazása az Adatbányászat tárgy oktatásában. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 3. pp. 14-20. ISSN 2064-2172

Pödör Zoltán (2016) Többváltozós lineáris regresszió a gyakorlatban. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK, 4. pp. 49-54. ISSN 2064-2172

S

Szalay László (2013) Algorithm to solve certain ternary quartic Diophantine equations. TURKISH JOURNAL OF MATHEMATICS, 37 (5). pp. 733-738. ISSN 1300-0098

Szalay László (2013) Balansz számok és általánosításaik. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 1. pp. 11-13. ISSN 2064-2172

Szalay László (1992) Egy diszkrét iteráció a számelméletben. A SZOMBATHELYI BERZSENYI DÁNIEL TANÁRKÉPZŐ FŐISKOLA TUDOMÁNYOS KÖZLEMÉNYEI, VIII. pp. 71-91. ISSN 0236-6584

Szalay László (2000) Fast algorithm for solving superelliptic equations of certain types. ACTA ACADEMIAE PAEDAGOGICAE AGRIENSIS SECTIO MATEMATICAE, 27. pp. 19-24. ISSN 1589-6498

Szalay László (2007) On the resolution of simultaneous Pell equations. ANNALES MATHEMATICAE ET INFORMATICAE, 34. pp. 77-87. ISSN 1787-5021

Szalay László (2002) On the resolution of the equations U-n=((x)(3)) and V-n=((x)(3)). FIBONACCI QUARTERLY, 40 (1). pp. 9-12. ISSN 0015-0517

Szalay László (2002) Superelliptic equations of the form y^p=x^{kp}+a_{kp-1}x^{kp-1}+...+a_0. BULLETIN OF THE GREEK MATHEMATICAL SOCIETY, 46. pp. 23-33. ISSN 0072-7466

Szalay László (2002) The equations 2(N) +/- 2(M) +/- 2(L) = z(2). INDAGATIONES MATHEMATICAE-NEW SERIES, 13 (1). pp. 131-142. ISSN 0019-3577

Szalay László (2003) A note on binomial coefficients and equations of Pythagorean type. ACTA ACADEMIAE PAEDAGOGICAE AGRIENSIS SECTIO MATEMATICAE, 30. pp. 173-177. ISSN 1589-6498

Szalay László (1997) A note on the products of the terms of linear recurrences. ACTA ACADEMIAE PAEDAGOGICAE AGRIENSIS SECTIO MATEMATICAE, 24. pp. 47-53. ISSN 1589-6498

Szalay László és Ziegler V (2013) S-Diophantine quadruples with two primes congruent to 3 modulo 4. INTEGERS, 13. A80. ISSN 1553-1732

T

Talata István (2016) Gömbközelítések poliéderekkel. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK, 4. pp. 13-21. ISSN 2064-2172

Z

Zsuppán Sándor (2016) On Friedrichs-Velte and related constants of the union of overlapping domains. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK, 4. pp. 5-11. ISSN 2064-2172

Závoti József (2015) Die exakte Lösung der ausgleichenden Geraden im Rahmen der Total Least Squares Methode. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 3. pp. 63-67. ISSN 2064-2172

Závoti József (2014) A geometriai transzformációk egy speciális esete, a külső tájékoztatás. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 2. pp. 13-18. ISSN 2064-2172

Závoti József (2016) A síkbeli projektív transzformáció matematikai modelljei. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK, 4. pp. 43-48. ISSN 2064-2172

Závoti József és Kalmár János (2014) A 3D Helmert transzformáció méretarány-tényezőjének és forgatási mátrixának becslései. DIMENZIÓK: MATEMATIKAI KÖZLEMÉNYEK , 2. pp. 19-26. ISSN 2064-2172

A lista elkészítésének dátuma 2017. szeptember 24. 11:55:00 CEST.